Radość o poranku.......

To co mnie wciąż zachwyca i daje siłę i moc :):)

środa, 31 maja 2023

 OPOWIEŚCI DUCHA
- Czy nie jest Ci potrzebny aplauz ludzi - zapytał człowiek starca, który pełen radości spędzał wiele czasu na swej pracy.

- Nie - odrzekł starzec.

- Nie potrzebujesz pochwał, wsparcia, świadomości, że to co robisz jest dobre i pomocne innym? Przecież, nie możesz tego wiedzieć inaczej jak poprzez pochwałę, adorację, aplauz?

- Zupełnie tego nie potrzebuję - z tajemniczym uśmiechem odparł spokojnie starzec.

- Jak więc żyjesz, po co, z jakiego powodu i jak sprawdzasz sens życia swego? - dopytuje się zdziwiony człowiek.

- To niezwykle proste. Gdy odnajdujesz w sobie cichy, słodki, wewnętrzny głos idziesz za nim, droga staje się prosta, jasna, oczywista, nie oglądasz się na boki, nie oczekujesz pochwał, nie podlegasz krytyce czy ocenie, gdyż nie dla innych żyjesz i pracujesz.

- Czy to nie jest egoizm? Czyżbyś żył tylko dla siebie? -rozważa zdziwiony człowiek.

Starzec zaśmiał się ciepło i życzliwie.
- Żyję dla ŻYCIA, w nim są inni, ja, wszystko co widzialne i niewidzialne. Nie dzielę życia na ja i reszta, gdyż droga, którą idę, zakłada JEDNO istnienie. W tym jednym ja, nie oddzielony, choć wyodrębniony wypełniam swe zadanie, z którym tutaj przyszedłem, to moja praca. Jest ona tym, co Duch Jedności poprzez mnie chce wyrazić i wyraża, gdy słysząc Jego głos realizuję Jego plan. Nie tracę energii, nie zbaczam z tej drogi, to powoduje nie tylko ogromne szczęście, lecz świadomość celowości każdego mojego dnia, chwili każdej. A inni?

Starzec poczuł jak jego serce mocniej zabiło obejmując sobą świat cały.

- A inni,- dokończył - są jak kwiaty, które rozkwitają na łące. Gdy pracuję, idąc wybraną ścieżką, spokojnie, w ciszy i miłości, otulam każdy z tych kwiatów, wspieram, miłuję, przenikam, jak Duch Jedności przenika wszystko co jest. Czy w tej pełni jest miejsce na jakieś zapytania, potrzeby, oczekiwania, lęki, niedowartościowania?

Starzec otulił człowieka swymi ramionami i rzekł:

- Aplauz jest jak wiosenna burza, szybko przychodzi i równie szybko odchodzi, droga, w której słyszysz słodki, wewnętrzny głos Ducha Jedności - jest wieczna.

Elen Elijah


( Grudzień 2013 i  Wrzesień 2014 )

Dziękuję za odwiedziny na moim Blogu,dobrego czasu dla Was 💓💓
( zdjęcie własne💓 )


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz