Radość o poranku.......

To co mnie wciąż zachwyca i daje siłę i moc :):)

środa, 16 kwietnia 2014

L U N A R I A ....kwietniowa Faworytka moja

Lubię   LUNARIĘ  ,  a  lubienie  to  jest  obustronne  ,  dlaczego  , opowiem
póżniej  .   Fascynuje  mnie  kolor  i   łatwość  uprawy  .  Lunarię
mogę  podziwiać   przez  cały  sezon  i  zawsze  mnie   czymś   zachwyci ...

Piękne  zielone  talarki  ,  mogą  być  tłem  dla  innych  roślinek  ,  ale  same
też  mają  to  "  coś  "

Na  tym  zdjęciu  pokazałam  suche  talarki   ,  prawda  że  cudne  ...
delikatne  ,  cieniutkie  jak  pergamin  i  ten .....  kształt   księżycowy .

W  tej  kompozycji  z  póżnego  lata   ,  talarki  mają  przyklejone  nasiona  ,
które   też  zasługują  na  uwagę   ,  są   piękne  .

Zasuszone   talarki   mają    wszelakie  zastosowanie  ,  jako  tło  , ozdoba  ,  aż  do  zimy   a  nawet
wiosny  na  rabatce  ,  do  wazonu   jako  kompozycję  z  innymi  roślinkami
lub  ziołami ,  można  oklejać  różne  przedmioty  suszoną  Lunarią  ,
i   wtedy   cieszyć  oczy , piękną   dekoracją  , nawet  w  .....  mrożną   zimę   :)


LUNARIA   księżycowa   roślinka.....

Polecam
to  miejsce  :

Życie w harmonii z naturą jest kluczem, dzięki któremu odkrywa się większość uroków codziennego życia.      Dlatego najważniejsze jest, aby zrozumieć tę prosta zasadę, że naturalny porządek rzeczy to zbiór powtarzających się rytmicznie procesów, wpływających na stan naszego zdrowia, siłę fizyczną i równowagę duchową.     Mechanizm funkcjonujący w przyrodzie oddziałuje na samopoczucie człowieka, będącego częścią świata.      Aby lepiej poznać  otaczającą nas rzeczywistość
 i dostosować  rytm pracy oraz swój własny tryb życia, należy posiąść  odpowiednią wiedzę z zakresu tych zjawisk, które mają na to największy wpływ.


Na www.rytmnatury.pl odnajdziesz wskazówki, jak żyć  w zgodzie z naturą.    Poznasz własne życie widziane przez pryzmat zmieniającej się przyrody, cyklu faz księżyca, podróży gwiazd i wpływu energii kosmicznej na procesy biologiczne naszej Planety.    Przejrzysty układ treści sprawia, że w łatwy sposób dotrzesz do potrzebnych informacji.    Spójrz, po lewej stronie umieszczone zostało główne menu, w którym możesz wybrać  interesujące cię zagadnienie.   Łatwy i szybki podgląd na najbliższy dzień zapewni ci wybór pierwszej opcji menu.    Tu podejrzysz aktualny stan sytuacji.


 Naturalny porządek dnia, wynikający m.in. z energii i ruchów Planet oraz fazy Księżyca i zachowań Słońca, jest przedstawiony za pomocą charakterystycznych obrazków.    Symbolizują one i wskazują na te prace i czynności, których wykonanie będzie najbardziej efektywne.    Co zatem zrobisz, jeśli zechcesz sprawdzić , czy kolejne dni będą sprzyjać  gojeniu złamanej nogi lub przyniosą szybszy efekt w przypadku malowania mieszkania?    Dzięki kolejnym opcjom zawartym w menu, w prosty sposób znajdziesz to, czego potrzebujesz.    Szukasz wsparcia, kiedy nie idą ci prace domowe?

 Wiesz, że musisz posprzątać  mieszkanie, ale ruszasz się jak „mucha w smole”?    A może zamierzasz jutro skosić trawnik i chcesz wiedzieć, czy możesz liczyć   na sprzyjające ku temu warunki?    Skorzystaj ze specjalnego kalendarza księżycowego dom i ogród.    Sprawdź wybrany przez siebie dzień i porównaj symbole, odpowiadające wybranym czynnościom, wykonywanym przez ciebie w ciągu miesiąca.    Przekonaj się, w czym będziesz najbardziej efektywny, a które zadania należy zostawić  na później.    Z kolei kalendarz księżycowy zdrowie i uroda podpowie ci, kiedy jest najlepszy moment na podcięcie włosów lub w którym dniu dobrze by było rozpocząć   planowaną wcześniej dietę?


Jesteś właścicielem ogrodu, a może posiadasz działkę rekreacyjną?    Na pewno ucieszy cię wiadomość  , że na stronie rytmnatury.pl masz do swojej dyspozycji kalendarz biodynamiczny i kalendarz ogrodnika.    Od tej pory twoje plony mają szansę być większe i obfitsze.    Dowiedz się, kiedy jest najlepsza pora na sianie i sadzenie poszczególnych roślin oraz w jakich dniach następuje ich największy rozwój.    Sprawdź i ułóż swój własny, optymalny plan prac ogrodniczych.    Ustal optymalną porę podlewania sadzonek i drzew oraz usuwania chwastów.    Nie przegap najlepszego momentu na zbieranie plonów i wystrzegaj się dni, w których będzie on miał negatywny wpływ na zachowanie roślin i stan owoców.    Od tej pory wiele codziennych spraw może stać się dla ciebie o wiele prostszych.    Próbuj poczuć zbawienny wpływ przyrody na własne życie.    Poczuj rytm natury i sprawdź, co należy zrobić właśnie dziś!


Artykuł  pochodzi  z  :
http://www.rytmnatury.pl/


http://www.rytmnatury.pl/kalendarz-ogrodnika
Zdjęcia  własne .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz